24 Haziran 2008 Salı

EV DEKORASYON, TAKILAR VE KUTULAR

Merhaba arkadaşlar,
Daha önce sizlere Nurten Hanım'dan bahsetmiştim. Beni çaya davet ettiği bir gün evine gittiğimde harika ev dekorasyonuyla karşılaştım. Resimlerde gördüğünüz duvarın girinti bir bölümü...Ancak bu kadar güzelleştirilebilirdi bence...Harika....Bakın folyoyla neler yapabiliriz.Folyodan büyükçe bir motif çalışıp, nazar boncuklarıyla ve dereceyle süslenip duvara monte edilmiş ve ön kısmına yine folyolardan çeşitli şekiller kesilerek, iplere yapıştırmak şartıyla rüzgarlık yapılmış. O kadar şık bir görünümü var ki...Duvarınızda böyle girinti bir bölüm varsa güzelleştirmek sizin elinizde. Üstelik maliyeti çok ucuz. Altındaki vazo ve mumlar inanamıyacaksınız ama bulgurla şekillendirilmiş. Ben çok beğendim. Kısa bir süre içerisinde evimi taşına durumum var. İnşallah bende yapıcam.
Bakın arkadaşlar bu şık vazo soba boyasıyla boyanmış. Nurten Hanım bu vazoyu canı sıkıldığı bir gece oturup yapmış. Ne kadar da güzel olmuş.

Altta gördüğünüz kutuyu bana hediye etti. Buradan bir kez daha kendisine teşekkür ediyorum.Ve takılar....Her biri birbirinden güzel. Ellerinize sağlık....
Altta ki resimde gördüğünüz kolye iğne oyası...Daha önce kendisine hediye edilen bir yazmanın kenarındaymış. Yazma eskiyince oyasını kolye olarak değerlendirmiş.

Bu tasma kolyenin boncuklarını kendisi yetiştirmiş. Nasıl mı? Tesbih çiçeğinden....


Tığ işi boncuk, süslemeli broşlara bakın...Kazağınızın rengine uygun, elinizdeki iplerle yapın takın. Ne kadar pratik...
Sevgiler selamlar arkadaşlar.....Mihriban.
1 yorum:

hdidem95 dedi ki...

♥ Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.