13 Mart 2010 Cumartesi

NİŞAN SANDIĞI

Bekar arkadaşlar için çok şık nişan sandığı hazırladık. Sandığı hazırlaması emekli, içini doldurması maliyetli ...Allah tüm evlenenlere yardım etsin. Sevgili,saygılı, sağlam temeller üzerine atılmış huzurlu bir aile kurmayı herkese nasip etsin yüce Mevla...Sandık olmasa da olur diyelim :))) Yine de denemek isteyen arkadaşlarımıza yapım aşamalarından kısaca bahsedelim.

Bu işleri bilen çoğu arkadaşım kenarlarının sıvı varak ve bordo rengi parmakyaldız geçilmiş köşelerin rölyef pasta olduğunu anlamıştır. Fakat bu sandıkta bahsetmek istediğim özellik deri boyama kısmı.Çok yeni bir teknik. Turan Boya San. ve Tic. Ltd.Şti. Cadence Hobby Paints in düzenlemiş olduğu Sanatsal Boyama Seminerinde Eğitim Uzmanı Ayla GÜNERİ hocamızın anlatmış olduğu deri boyama çalışması. Derileri boyayabildiğimiz gibi çatlatabiliyoruzda.

Derimizi düzgün bir şekilde bally sürerek yapıştırıyoruz. Sabitlenmesi ve kurumasını bekliyoruz. Ctencılımızı (desen kalıbı) düzgünce yerleştirip cadence cam ve seramik boyaları ile tonlama yaparak ctencıl fırçasıyla tabiri caiz ise tıp tıplayarak boyuyoruz.Desenimizin kenarlarını boncuk boyalarıyla geçip boyut ve belirginlik kazandırıyoruz. Resimlerim pek güzel çıkmamış kusura bakmayın ama yakından görenler hayran kaldı diyebilirim. Önemli bir püf noktası var deri çalışmanın mutlaka sabitlenmesi lazım . Hele hele çatlatma yapacaksanız deri rula haline gelene kadar kıvrılıyor. Tecrübeyle sabittir .Vernik de yapılmıyor.Aman dikkat.
Sevgiler...Mihriban...

4 yorum:

neduk dedi ki...

Bu çok güzel olmuş ama epeyce emekli.Her babayiğitin harcı değil.Ellerinize sağlık.Sevgiler.

TÜLİN-sihirli tatlar dedi ki...

süper olmuşş bende evlenırken böyle bır sandık isityorum:)ellerıne sağlık Mihriban'cığım sevgiler

papatya68 dedi ki...

Şahane olmuş Mihribancığım emeklerine sağlık nişan sandığı bizim zamanımızda yoktu ama şimdilerde illaki olacak eee napalım bizde senin kadar becerikli olmadığımızdan alıcaz lazım olunca inşaallah sağlıkla kal canım sevgiler

Mutfak dili dedi ki...

Sandiginiz cok güzel olmuş.Adasim diyecekdim ama her halde sablonu deyişdiniz. Kolay gelsin.